Zamknij

Matka 10-miesięcznej dziewczynki z obrażeniami głowy z zarzutami. Miała znęcać się nad dwójką swoich dzieci

Redakcja
16.01.2018 13:33
Dziecko
fot. Pixabay

22-letnia mieszkanka Rawicza w woj. wielkopolskim usłyszała we wtorek zarzut znęcania się nad dziećmi - 2,5-letnim synem i 10-miesięczną córką. Dziewczynka w poniedziałek trafiła do szpitala z obrażeniami głowy.

Policję o sprawie powiadomiła w poniedziałek pracownica opieki społecznej, która podczas wizyty w mieszkaniu rodziny zauważyła siniaki na głowie dziecka.

Co mówi prokuratura?

Jak powiedziała asp. sztab. Beata Jarczewska z KPP w Rawiczu, „dziewczynka ma zaczerwienienie w okolicach skroni po prawej stronie, jak i zaczerwienie powieki górnej prawej”.

Zobacz także

- Mamy informacje, że w dniu dzisiejszym dziecko ma zostać zwolnione ze szpitala i będzie znajdowało się pod opieką 27-letniego taty -– dodała. Jak tłumaczyła, poza 10-miesięczną dziewczynką rodzice mają także 2,5-letniego syna.

Znęcanie się fizycznie i psychicznie

Matka dzieci usłyszała we wtorek zarzut znęcania się nad dwójką dzieci: fizycznego nad 10-miesięczną córką i psychicznego nad 2,5 letnim synem. Chłopiec został przebadany przez lekarzy, na jego ciele nie stwierdzono żadnych obrażeń.

Zobacz także

Kobiecie grozi kara nawet do 5 lat więzienia. O zastosowaniu wobec niej ewentualnych środków zapobiegawczych zadecyduje prokurator.

RadioZET.pl/PAP/MP