Chwycił nóż i zabił swojego ojczyma. Nie pójdzie do więzienia

Redakcja
01.12.2018 16:57
Chwycił nóż i zabił swojego ojczyma. Nie pójdzie do więzienia
fot. Shutterstock

15-latek z Nowych Skalmierzyc w województwie wielkopolskim zabił swojego ojczyma, ale nie trafi do więzienia. Sąd warunkowo zawiesił karę nastolatkowi i skierował go do poprawczaka. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

15-letni Adam P. ze swoją mamą Ewą i młodszą siostrą wprowadził się do mieszkania 36-letniego Mariusza S. Z relacji sąsiadów wynika, że w rodzinie dochodziło do częstych awantur. Co tydzień interweniowała tam policja. 

- Adam jest grzecznym, spokojnym chłopcem. Ten facet się nad nim znęcał, słychać było jak wyzywa go np. od darmozjadów, wyrzucił mu nawet ubrania przez okno - mówili sąsiedzi w rozmowie z "Faktem".

Nastolatek był bity przez ojczyma. Interwencje policji nie przynosiły efektu. W marcu tego roku w trakcie kolejnej kłótni chwycił nóż i zadał cios w klatkę piersiową mężczyzny. W obronie 15-latka stanęli jego sąsiedzi. 

Zobacz także

Sprawa trafiła do sądu rodzinnego, który zadecydował o umieszczeniu Adama P. w zakładzie poprawczym. Sąd równocześnie zawiesił wykonanie kary warunkowo na 3-lata. Nastolatek pozostanie pod opieką kuratora.

RadioZET.pl/Fakt/DG