Zamknij

Chciał się napić alkoholu, próbował włamać się do lokalu. Zamiast tego... dopuścił się kradzieży

Redakcja
08.06.2018 13:17
Piła
fot. KPP Piła

22-latek z okolic Piły chciał się napić alkoholu. Postanowił się włamać do lokalu gastronomicznego przez sąsiedni klub sportowy. Nie udało się, więc ukradł sprzęt sportowy i puchary na Minimistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.

O sprawie poinformowała podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile. Policja została zawiadomiona o włamaniu do klubu sportowego w miejscowości Kaczory w okolicach Piły (woj. wielkopolskie). Sprawca uszkodził okno i wszedł przez nie do klubu. Jego łupem padł sprzęt sportowy i puchary przygotowane dla dzieci i młodzieży na Minimistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.

Zobacz także

22-letni mieszkaniec gminy Kaczory został zatrzymany kilka godzin po włamaniu, kiedy spacerował... przed klubem sportowym. – Zatrzymany mężczyzna oświadczył, że włamał się do klubu sportowego, ponieważ chciał się napić alkoholu i myślał, że przez pomieszczenia klubu dostanie się do lokalu gastronomicznego, który znajduje się tuż obok. A w związku z tym, że tam nie dotarł, postanowił ukraść sprzęt z klubu sportowego – powiedziała Kowalska.
Funkcjonariusze odzyskali skradziony sprzęt i puchary ukryte przez sprawcę w lesie. 22-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET!

RadioZET.pl/PAP/MP