Polka więziona w mieszkaniu i gwałcona. Gehenna trwała tydzień!

Redakcja
03.10.2017 16:11
Polka więziona w mieszkaniu i gwałcona. Gehenna trwała tydzień!
fot. Pixabay

30-letni mieszkaniec Ostrzeszowa i 37-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w powiecie ostrzeszowskim przez tydzień mieli wielokrotnie gwałcić 28-letnią kobietę. Za seksualne przestępstwo grozi im 12 lat pozbawienia wolności. 

Zagłosuj

Czy kary za przestępstwa na tle seksualnym są wystarczające?

Liczba głosów:

Dramat 28-letniej ostrzeszowianki trwał od 23 do 29 września br. Kobieta była wielokrotnie gwałcona przez dwóch mężczyzn, którzy w trakcie jej upojenia alkoholowego ''siłą zmuszali do wielokrotnego obcowania płciowego i innych czynności seksualnych”.

- Obaj podejrzani przyznali się przed prokuratorem częściowo do zarzucanego im czynu - powiedział w rozmowie z serwisem naszemiasto.pl Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zobacz także

Prowadzący postępowanie prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres trzech miesięcy. Przestępstwo z artykułu 197§3 Kodeksu karnego podlega karze trzech lat pozbawienia wolności, zaś za wykorzystanie bezradności innej osoby w celu doprowadzenia jej do obcowania płciowego – od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

RadioZET.pl/naszemiasto.pl/DG