Horror 75-latki. Własny syn pobił ją laską. Uciekła do sąsiadów

Mikołaj Pietraszewski
15.03.2019 10:47
Policja
fot. Damian Klamka/East News

42-letni mężczyzna pobił drewnianą laską swoją matkę. 75-letnia kobieta w obawie o swoje życie uciekła do sąsiadów, którzy wezwali pogotowie i policję. Mężczyźnie za znęcanie się nad matką grozi nawet 5 lat więzienia. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu.

Jak tłumaczyła Weronika Czyżewska z KPP w Kole (woj. wielkopolskie), informację o pobitej przez syna kobiecie w niewielkiej miejscowości w gminie Kłodawa dyżurny kolskiej jednostki otrzymał kilka dni temu. Interweniujący na miejscu patrol ustalił, że 42-letni mężczyzna pobił drewnianą laską swoją 75-letnią matkę. Poszkodowana z obawy o życie schroniła się u sąsiadów, którzy wezwali na miejsce służby.

– Z policyjnych ustaleń wynika, że kobieta od co najmniej roku znosiła wyzwiska, szarpanie, ciągnięcie za włosy oraz groźby syna. Dopiero gdy po raz kolejny uciekła z domu przed oprawcą, sąsiedzi wezwali pomoc, a pokrzywdzona postanowiła złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na jej szkodę – tłumaczyła Czyżewska.

Zobacz także

– Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali bardzo bogaty materiał dowodowy potwierdzający psychiczne i fizyczne znęcanie się nad matką przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonej – dodała.

Zobacz także

Czyżewska wskazała, że 42-latek został już przesłuchany w sprawie i usłyszał zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą. Na wniosek policji i prokuratora sąd zadecydował o trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Policjantka przypomniała, że „przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych”. Dodała, by w sytuacji, kiedy mamy wiedzę o przemocy w rodzinie, powiadamiać policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

RadioZET.pl/PAP/MP