Gilotynował karpie tępym narzędziem bez ogłuszania. "To najbardziej wstrząsający film" [DRASTYCZNE WIDEO]

Redakcja
15.12.2018 08:52
Karpie
fot. Facebook/Fundacja VIVA

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać handlarza odcinającego karpiom głowy tępym narzędziem bez uprzedniego ogłuszania. Dzięki interwencji obrońców praw zwierząt mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. 

Film pojawił się na profilu "Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!" na Facebooku. Widać na nim, jak handlarz z Krotoszyna (woj. wielkopolskie) w wyjątkowo niehumanitarny sposób gilotynuje karpie, docinająm in głowy tępym, ostrym i dawno nieczyszczonym narzędziem:

"To najbardziej wstrząsający film, jaki otrzymaliśmy w tym roku...Na targowisku w Krotoszynie mężczyzna zabija karpie gilotyną bez uprzedniego ich ogłuszenia. Karpie są przytomne, a gilotyna najwyraźniej strasznie tępa... To ewidentne łamanie przepisów ustawy o ochronie zwierząt!" - czytamy w poście. 

Zobacz także

Jak informują aktywiści, dzięki tej interwencji sprawą zainteresowała się prokuratura i mężczyzna usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Kilkadziesiąt zgłoszeń o znęcaniu się

To niejedyny brutalny proceder dot. karpi. Ostatnio pisaliśmy także o tym, w jakich warunkach traktowane są w sklepach, przede wszystkim w hipermarketach. Już kilkadziesiąt zgłoszeń o cierpieniu karpi w sklepach dostała fundacja VIVA. Zgłoszenia spływają z całej Polski. To między innymi ryby w reklamówkach bez wody, przepełnione wanny, karpie w brudnej, spienionej wodzie, często ryby żywe pływające ze zdechłymi.

Zobacz także

Fundacja, te dobrze udokumentowane przypadki, zgłasza do prokuratury jako podejrzenie znęcania się nad zwierzętami – mówi Radiu ZET Cezary Wyszyński z fundacji. Fundacja namawia, żeby sytuacje, które budzą nasze wątpliwości natychmiast zgłaszać kierownikowi sklepu, a następnie zawiadomić policję na podstawie ustawy o ochronie zwierząt. Filmy i zdjęcia można także wysłać na interwencyjny mail fundacji Viva: ryby@viva.org.pl.

Zachęcamy też do podpisywania petycji do premiera w sprawie zakończenia corocznego koszmaru karpi w sklepach (przejdź do petycji).

RadioZET.pl/Facebook/NaTa/MP