Zamknij

Kompletnie pijany prowadził TIR-a. W kabinie znaleziono niedopitą butelkę wódki

16.08.2019 13:43
Ciężarówka
fot. gitd.gov.pl

2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca ciężarówki, którego zatrzymali wielkopolscy inspektorzy drogowi. Co więcej, w kabinie TIR-a znaleziono niedopitą butelkę wódki. Mężczyzna trafił już w ręce policji. 

Jak możemy przeczytać na stronie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, do zdarzenia doszło w poniedziałek na trasie autostrady A2. Inspektorzy z Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali ciężarówkę z naczepą przewoźnika z Rosji do standardowej kontroli. Jak się jednak okazało, rutynowo tym razem nie było. 

Zobacz także

Kierowca był bowiem niemal kompletnie pijany - czuć było od niego woń alkoholu, a na jednym z siedzeń w kabinie TIR-a znajdowała się niedopita jeszcze butelka wódki. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Po przeprowadzeniu badań potwierdzających stan nietrzeźwości, kierowca przestał stosować się do poleceń inspektorów, konieczne było użycie środków środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Kierującego oraz pojazd przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom policji z komendy w Słupcy (woj. wielkopolskie). 

Zobacz także

RadioZET.pl/gitd.gov.pl