Zamknij

Uczniowie i nauczyciele zakażeni koronawirusem. Koniec nauki stacjonarnej w 11 szkołach

PAP
14.09.2021 18:26
koronawirus w szkole
fot. Karol Porwich/East News

Powrót do szkół poskutkował zakażeniami w szkołach w Wielkopolsce. W 11 placówkach wprowadzono naukę hybrydową, a w jednym - zdalną.

Powrót do szkół w Wielkopolsce. Nowy rok szkolny rozpoczął się wysypem zakażeń koronawirusem w kilkunastu placówkach. To koniec nauki i zajęć w pełni stacjonarnych w szkołach i przedszkolu.

- W 11 wielkopolskich szkołach i jednym przedszkolu z powodu zakażeń koronawirusem wprowadzono tzw. zajęcia hybrydowe, a w jednym przypadku całkowicie zawieszono naukę – poinformowało we wtorek PAP Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Wielkopolska. Koronawirus w szkołach i przedszkolu. Zakażeni uczniowie i nauczyciele

Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu przekazała, że przypadki zakażeń SARS-CoV-2 potwierdzono w łącznie 12 placówkach w Wielkopolsce, w tym w trzech w stolicy regionu. W jednej szkole całkowicie zawieszono zajęcia, w pozostałych placówkach wprowadzono nauczanie hybrydowe.

- Zakażenia dotyczą pojedynczych uczniów i nauczycieli. Nie ma zdecydowanej przewagi którejś z tych grup – zaznaczyła Miczek. Przypadki SARS-CoV-2 potwierdzono w siedmiu szkołach podstawowych, jednym liceum, trzech technikach i jednym przedszkolu.

W Wielkopolsce działa 1,3 tys. szkół podstawowych, ponad 500 placówek ponadpodstawowych i ponad 1,3 tys. przedszkoli. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że minionej doby w Wielkopolsce wykryto 26 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2.

RadioZET.pl/ PAP Autor: Szymon Kiepel