Zamknij

Atak nożownika w Wielkopolsce. Lekarze o stanie zdrowia noworodka i matki [NOWE FAKTY]

Redakcja
16.03.2018 14:00
Cerekwica
fot. wlkp24.info

W krytycznym stanie jest noworodek, który przyszedł na świat po ataku nożownika w Cerekwicy Starej — takie są najnowsze informacje od lekarzy, którzy walczą o jego życie. Dziecko musiało zostać odebrane przez cesarskie cięcie na najciężej rannej w ataku 25-letniej kobiecie.

A co lekarze mówią o stanie zdrowia matki? — Ciężki, ale stabilny — tak go określają. Dla porównania: jeszcze wczoraj uznawali jej stan za „średnio ciężki”. Kobieta przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii, jest utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Wiadomo, że ani w piątek, ani w sobotę nie będzie z niej wybudzana.

Po cesarskim cięciu jeszcze przez dwie godziny lekarze zszywali kobietę. Musieli zajmować się i zewnętrznymi, i wewnętrznymi narządami. — Nogi to była jedyna cześć ciała, która nie została uszkodzona, pokaleczona czy poraniona — mówił na konferencji transmitowanej w Polsat News Leszek Mazurek, prezes szpitala w Jarocinie.

Zobacz także

22-latka, czyli druga kobieta ranna w ataku mężczyzny w Cerekwicy Starej, jest za to w dobrym stanie. Opiekuje się nią psycholog. Natomiast 22-latek z Jarocina, sprawca zbrodni, usłyszał już dwa zarzuty zabójstwa i dwa usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Do tragedii doszło w nocy ze środy na czwartek w miejscowości Cerekwica Stara w woj. wielkopolskim. 22-letni mężczyzna ok. godz. 1 w nocy włamał się do domu jednorodzinnego. Tam zabił małżeństwo w wieku 59 lat oraz ranił nożem ich dwie córki w wieku 22 i 25 lat. Ta druga była ciężarną (9. miesiąc) partnerką sprawcy.

RadioZET.pl/PaNa/Fakty Kaliskie/MP

C