Zamknij

Nie żyje 5-miesięczny Adaś. Jego matkę b. partner ranił w brzuch

Redakcja
07.10.2018 11:52
Ciąża
fot. Pixabay

Nie żyje mały Adaś, ofiara ojca-nożownika z Cerekwicy Starej w Wielkopolsce. W marcu tego roku 22-letni ojciec dziecka zamordował rodziców swojej byłej partnerki a ją - będącą w 9. miesiącu ciąży - ciężko ranił w brzuch. Lekarze uratowali wówczas dziecko, lecz chłopiec nie widział i miał poważne problemy neurologiczne. 

Z informacji ze strony szpitala w Jarocinie, na jakie powołuje się lokalny portal "Fakty Kaliskie", wynika, że pogotowie zostało wezwane o godz. 4 nad ranem. Doszło bowiem do zatrzymania krążenia. Chłopiec został przewieziony do szpitala, jednak pomimo przeprowadzonej dwugodzinnej akcji reanimacyjnej, nie udało się go uratować. 

Do tragedii doszło w nocy ze 14 na 15 marcia bieżącego roku w miejscowości Cerekwica Stara w woj. wielkopolskim. 22-letni mężczyzna ok. godz. 1 w nocy włamał się do domu jednorodzinnego. Tam zabił małżeństwo w wieku 59 lat oraz ranił nożem ich dwie córki w wieku 22 i 25 lat. Ta druga była ciężarną (9. miesiąc) partnerką sprawcy.

Zobacz także

Chłopiec urodził się dzięki cesarskiemu cięciu. Dożył siedmiu miesięcy, pomimo iż z początku jego stan określano jako krytyczny. Po urodzeniu stwierdzono u niego duże niedotlenienie, jednak rokowania z każdym kolejnym tygodniem były coraz lepsze i dawały nadzieje, że dzięki rekonwalescencji w pełni wyzdrowieje. 

Ojciec dziecka, 22-latek z Jarocina i sprawca zbrodni, usłyszał natomiast dwa zarzuty zabójstwa i dwa usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

RadioZET.pl/Fakty Kaliskie/PaNa/DW/MP