Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nielegalni imigranci przedostali się do Polski. Ukryli się w naczepie ciężarówki

10.08.2018 10:02
xxx wiadomosci

Trzech cudzoziemców, niemających przy sobie dokumentów, przedostało się do Polski w naczepie ciężarówki. Mężczyźni, podający się za obywateli Iranu oraz Iraku, zostali zatrzymani.

Nielegalni imigranci przedostali się do Polski. Ukryli się w naczepie ciężarówki fot. Materiały prasowe

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O zdarzeniu poinformował w piątek rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Rafał Potocki. Jak tłumaczył, trzech mężczyzn, podających się za obywateli Iranu oraz Iraku, odkryto w naczepie ciężarówki na polskich numerach rejestracyjnych.

– Wczoraj po południu pracownik firmy, dokonując rozładunku pojazdu, który wiózł transport z Rumunii do miejscowości Koło (woj. wielkopolskie), zauważył w naczepie trzech mężczyzn. Powiadomił policjantów, a ci wezwali funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu – tłumaczył Potocki.

Jak dodał, mężczyźni nie mieli przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających ich tożsamość, zostali więc zatrzymani przez Straż Graniczną.

– Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia ich danych osobowych, obywatelstwa, miejsca, skąd przyjechali, tego, jaki był cel ich podróży oraz, czy nie składali w innym państwie wniosku o status uchodźcy – wskazał Potocki.

Zatrzymani mężczyźni są młodzi, ich dokładny wiek jest jednak ustalany. Kierowca ciężarówki został już przesłuchany w charakterze świadka.

RadioZet.pl/PAP/bm

Oceń