Zamknij

Biegł za żoną na ulicy, po czym ją podpalił. Kobietę uratował śnieg

Redakcja
08.01.2019 10:50
Biegł za żoną na ulicy, po czym ją podpalił. Kobietę uratował śnieg

Mieszkanka Śremu (woj. wielkopolskie) idąc ulicą została zaczepiona przez swojego męża, który oblał ją substancją łatwopalną i podpalił. 37-letniemu mężczyźnie prokuratura przedstawiła zarzut usiłowania zabójstwa żony. Na wniosek prokuratury, mężczyzna trafił do aresztu.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

O sprawie poinformowała w poniedziałek nadkom. Ewa Kasińska z KPP w Śremie. Jak tłumaczyła, do zdarzenia doszło 4 stycznia wczesnym rankiem. Kilka minut po godz. 5 dyżurny policji został powiadomiony, że mieszkanka Śremu w drodze do pracy została zaczepiona przez swojego męża, który oblał ją substancją łatwopalną i podpalił.

- Sprawą natychmiast zajęli się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego i kryminalni. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że około godz. 5, kiedy śremianka szła na przystanek autobusowy ulicą Szeroką w kierunku ulicy Wojska Polskiego zauważyła, że od strony garaży wyszedł jej mąż, z którym nie mieszka i jest w trakcie sprawy rozwodowej – mówiła Kasińska.

Zobacz także

Jak dodała, "mężczyzna biegł za kobietą i oblał jej odzież łatwopalną substancją, a następnie podpalił. Pokrzywdzona dobiegła w rejon skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Szerokiej, gdzie jakaś nieznana kobieta zaczęła do niej krzyczeć, aby położyła się na śniegu. Śremianka natychmiast skorzystała z tej rady, a nieznana kobieta jeszcze posypywała ją śniegiem i w ten sposób obie, wspólnie ugasiły ogień. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy i zwolniono".

Usłyszał zarzut, trafił do aresztu

Policjanci zatrzymali 37-letniego męża kobiety już godzinę po zdarzeniu, na terenie wioski w gminie Zaniemyśl. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Zobacz także

- Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że napastnik już wcześniej groził swojej żonie pozbawieniem życia. Był również notowany przez policję za przestępstwa narkotykowe, kradzieże i włamania – wskazała Kasińska.

Policja w Śremie poszukuje świadków zdarzenia z 4 stycznia. Apeluje również do kobiety, która udzieliła pomocy pokrzywdzonej, o kontakt z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

RadioZET.pl/PAP/MP