Zamknij

W nocy pobił się z bratem, nazajutrz znaleziono go martwego. Policja zatrzymała dwie osoby

Redakcja
09.01.2019 14:22
Policja
fot. Flickr

We wtorek wieczorem w Miąskowie w gminie Osieczna pod Lesznem doszło do kłótni, a następnie bójki między dwoma braćmi. Po niedługim czasie młodszy z nich, 32-latek, źle się poczuł i zmarł. Policja zatrzymała starszego z braci i ich matkę. Oboje byli pijani.

Jak tłumaczyła asp. sztab. Monika Żymełka z KMP w Lesznie, informacje o tym zdarzeniu policja otrzymała we wtorek po godz. 18.

Bójka między braćmi, obaj byli pod wpływem alkoholu

- Kiedy policjanci pojechali na miejsce ustalili, że pomiędzy dwojgiem braci w wieku 32 i 34 lat doszło do nieporozumienia, a następnie do rękoczynów. Młodszy z braci po jakimś czasie poczuł się źle. Kiedy jego starszy brat oraz ich matka zorientowali się, że mężczyzna prawdopodobnie umiera, podjęli próbę ratowania jego życia. Wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, jednak nie udało się uratować życia 32-latka, mężczyzna zmarł na miejscu – podkreśliła Żymełka.

Zobacz także

Jak dodała, w związku ze sprawą zatrzymany został 34-letni brat zmarłego oraz ich matka. - W chwili zatrzymania oboje byli nietrzeźwi. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast kobieta, matka – ponad 2 promile – powiedziała Żymełka. Okoliczności zdarzenia i śmierci 32-latka są nadal wyjaśniane.

Prokuratura zapowiada sekcję zwłok 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski powiedział, że "czynności z udziałem zatrzymanych będą wykonywane dopiero jutro, natomiast dzisiaj na miejscu zdarzenia przeprowadzane są oględziny, wizja lokalna".

Zobacz także

Jak dodał, jeszcze w środę zostanie też przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny. Wówczas śledczy będą dysponowali opinią dotyczącą obrażeń i przyczyny śmierci mężczyzny.

RadioZET.pl/PAP/MP