Zamknij

Udawała Bułgarkę i chodziła do więzienia na widzenia. Przez 2 lata ukrywała się przed policją

Redakcja
23.08.2018 12:02
Więzienie
fot. Pixabay

Wronieccy policjanci zatrzymali 42-letnią kobietę, która próbowała ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwana miała do odbycia karę 2 lat więzienia. Próbowała oszukać policjantów, posługując się fałszywym dowodem osobistym i udając obywatelkę Bułgarii. Mundurowi nie dali się zwieść, a kobieta trafiła do więzienia.

Dzięki współpracy między jednostkami policji wronieccy policjanci uzyskali informację, iż na widzenia do Zakładu Karnego może przychodzić kobieta, która jest poszukiwana w celu odbycia kary więzienia.

Policja zatrzymała kobietę

W piątek, 17 sierpnia br., około godziny 13.30, w okolicach więzienia dzielnicowi zauważyli kobietę pasującą do rysopisu poszukiwanej. Wylegitymowali ją. Kobieta podawała się za obywatelkę Bułgarii i podała policjantom bułgarski dowód osobisty. Dane na dowodzie nie zgadzały się z danymi poszukiwanej, ale funkcjonariusze nie dali się jednak zwieść i doprowadzili kobietę do komisariatu, aby potwierdzić tożsamość w policyjnym systemie.

Zobacz także

W jednostce policji ustalono prawdziwe dane kobiety. Okazało się, iż była to 42-letnia mieszkanka województwa pomorskiego. Po sprawdzeniu jej prawdziwych danych w policyjnym systemie okazało się, iż była to właśnie poszukiwana, która ukrywała się przed wyrokiem sądu.

Kolejny zarzut

Kobieta miała do odbycia karę 2 lat więzienia za przywłaszczenie mienia. 42-latka przyznała w końcu, że dowód osobisty, którym się posługiwała, był fałszywy. Policjanci zabezpieczyli więc podrobiony dokument.

Zobacz także

Przez próbę wprowadzenia w błąd policjantów kobieta dołożyła sobie kolejne zarzuty. Po piątkowej interwencji Komisariat Policji we Wronkach prowadzi wobec niej dwa postępowania: w sprawie o wykroczenie polegające na wprowadzeniu w błąd funkcjonariusza co do swojej tożsamości oraz w sprawie o przestępstwo posługiwania się fałszywym dokumentem. Poszukiwana trafiła do więzienia w celu odbycia wymierzonej jej przez sąd kary. Za ostatnie przewinienia dodatkowo grozi jej do 5 lat więzienia oraz grzywna.

RadioZET.pl/KPP Szamotuły/MP