Zamknij

Pod wpływem amfetaminy potrącił policjantkę. W aucie było więcej narkotyków i...2,5-letnie dziecko

Redakcja
23.09.2018 18:36

10 lat więzienia grozi kierowcy samochodu, który będąc pod wpływem amfetaminy potrącił policjantkę. Okazało się, że przewoził kilkadziesiąt gramów tego narkotyku, a na tylnym siedzeniu wiózł 2,5-letnie dziecko.

Policja
fot. Policja

Do zdarzenia doszło 16 września br. na skrzyżowaniu ulicy Dalkoskiej ze Strumykową w Gnieźnie, w trakcie Biegu Lechitów. Przed godziną 14:00 kierujący mercedesem, pomimo dawanych przez funkcjonariuszkę sygnałów do zatrzymania, ominął barierę drogową, a następnie potrącił ją przodem pojazdu. Na szczęście funkcjonariuszka nie odniosła obrażeń.

Okazało się, że za kierownicą znajdował się 29-letni mieszkaniec gminy Gniezno, który z tyłu na foteliku przewoził 2,5-letnie dziecko. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że sprawca był trzeźwy. Jednak z uwagi na jego pobudzenie, a tym samym podejrzenie, że może znajdować się w stanie po użyciu narkotyków pobrano mu krew do badań. Natomiast dziecko przekazano pod opiekę członkowi rodziny.

Zobacz także

Stróże prawa postanowili przeszukać samochód, którym poruszał się mężczyzna z dzieckiem. Policyjny nos ich nie zawiódł. Pod fotelikiem, w maskotce znaleźli białą substancję, która przy wstępnym badaniu przez technika kryminalistyki okazała się amfetaminą. Zabezpieczono blisko 62 gramy tego narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany.

Prokurator przedstawił 29-latkowi zarzuty dotyczące spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, posiadania znacznej ilości narkotyków, kierowania samochodem w stanie po użyciu środków odurzających. Sąd rejonowy nie przychylił się do wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu dla podejrzanego. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/Wielkopolska Policja/MP