Gehenna rodzina w Wielkopolsce. Przez 18 lat mężczyzna znęcał się nad żoną i dziećmi

Redakcja
22.11.2018 16:37
Wielkopolska. Przez 18 lat mężczyzna znęcał się nad żoną i dziećmi
fot. sdecoret/Shutterstock (ilustracyjne)

Szokujące ustalenia śledczych ze Słupcy w województwie wielkopolskim. Przez 18 lat trwała gehenna w jednej z rodzin, w której 55-latek brutalnie znęcał się nad żoną i dwójką niepełnosprawnych dzieci. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Zagłosuj

Czy przemoc domowa jest problemem w Polsce?

Liczba głosów:

Jak podał serwis Gniezno112.pl, bulwersująca sprawa wyszła na jaw w ubiegły piątek. Sąsiedzi zaalarmowali policję o awanturze domowej na terenie jednej z posesji w gminie Witkowo. Według zgłoszenia mężczyzna skatował swoją żonę. 

Funkcjonariusze, którzy podjęli interwencję, przesłuchali kobietę oraz dwójkę dzieci mężczyzny. Śledczy ujawnili, że dramat rodzinny trwał od dłuższego czasu. 55-latek dopuszczał się przemocy domowej już w momencie, kiedy jego żona była w ciąży z ich 18-letnią dziś córką. 

Zobacz także

Pokrzywdzeni zeznali o szokujących wydarzeniach sprzed około 2 lata temu. Mężczyzna znęcał się nad psem przy nieletnim niepełnosprawnym synu. Następnie odciął zwierzęciu głowę. W momencie, kiedy do domu wróciła żona z córką 55-latek próbował zmusić ich do zlizywania krwi psa z podłogi. Zdaniem śledczych podobnych przypadków przemocy było znacznie więcej. 

Przez te wszystkie lata rodzina ani razi nie zgłosiła żadnym organom gehenny, jaką przeżywali każdego dnia w swoim domu.

- To typowe zachowanie ofiar przemocy domowej. Osoby takie są zastraszone, żyją w przekonaniu, iż złożenie zawiadomienia o przestępstwie tylko pogorszy ich sytuację. Często utwierdzają ich w tym sami sprawcy przemocy. Powinniśmy być tego świadomi i reagować. Nie można takich sytuacji sprowadzać do zwykłych konfliktów małżeńskich. Nasza odpowiednia reakcja może zapobiec ludzkim tragediom - powiedziała Ewa Woźniak z Prokuratury Rejonowej w Słupcy, cytowana przez Gniezno112.pl.

Zobacz także

Sprawca usłyszał zarzut z art. 207 ust. 2 Kodeksu karnego, pod którym znajduje się znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany ma także odpowiadać za znęcanie się nad zwierzęciem.

Poszkodowani przez 55-latka są już bezpieczna. 

- Po tym jak sprawca przemocy został aresztowany, kobieta z dwójką niepełnosprawnych dzieci dostała pomoc od gminy - powiedział Łukasz Scheffs, zastępca burmistrza Witkowa, w wypowiedzi dla Radia Poznań. Mogą liczyć również na pomoc psychologiczną i prawniczą.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gniezno112.pl/Radio Poznań/PTD