Tragedia w Wielkopolsce. Ojciec zabił córkę, po czym popełnił samobójstwo [NOWE FAKTY]

Redakcja
29.01.2019 12:28
Ostrzeszów
fot. Damian Klamka/East News

Treść korespondencji pozostawionej na miejscu zdarzenia świadczy o tym, że 44-letni mężczyzna najpierw zabił 20-letnią córkę, a następnie odebrał sobie życie – poinformował we wtorek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Mężczyzna pozostawił list pożegnalny. Poinformował w nim, że przyczyną decyzji był brak możliwości wyjścia z trudnej sytuacji finansowej.

W domu przy ul. Sikorskiego w wielkopolskim Ostrzeszowie policja znalazła w poniedziałek ciała 20-letniej niepełnosprawnej kobiety i jej 44-letniego ojca. Miejscowa prokuratura wszczęła śledztwo.

– Celem jest zgromadzenie materiału dowodowego w postaci śladów biologicznych, przesłuchania świadków, zabezpieczenia zwłok, a także zabezpieczenia pozostawionego na miejscu zdarzenia listu własnoręcznie napisanego przez 44-latka – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Prokurator poinformował też, że autentyczność listu potwierdzili świadkowie, ale muszą to jeszcze zweryfikować śledczy.

Zobacz także

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek między godziną 12.40 a 14.00. Wtedy żona mężczyzny była poza domem. Po powrocie z zakupów w przylegającym do domu pomieszczeniu gospodarczym odnalazła ciała męża i córki. Policja przyjęła zawiadomienie o 14.30. O tym, że w domu doszło do zabójstwa kobiety i samobójstwa jej ojca, ma świadczyć treść pozostawionej przez 44-latka korespondencji.

Chcesz otrzymywać więcej informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET

– Jako motywację swojego zachowania mężczyzna wskazał na trudną sytuację finansową i brak możliwości wyjścia z niej. Ponadto w liście jest też zawartych wiele osobistych wątków – powiedział Meler, dodając, że będzie przeprowadzona sądowa sekcja zwłok, „która pozwoli na weryfikację okoliczności i mechanizmu zgonu”.

RadioZET.pl/PAP/MP