Zamknij

Policjant mierzył z pistoletu do mężczyzny. Skandal po interwencji policji w Kole [WIDEO]

Redakcja
18.08.2017 14:04
Policjant mierzył z pistoletu do mężczyzny. Skandal po interwencji policji w Kole [WIDEO]
fot. screen/Facebook

W sieci pojawiło się nagranie z policyjnej interwencji w Kole. Próba wylegitymowania grupy mężczyzn zakończyła się awanturą. Dodatkowo jeden z mundurowych sięgnął po broń, grożąc osobie nagrywającej zdarzenie.  

Czy dajesz napiwki? Dlaczego? Wypowiedz się na MAM ZDANIE.

Film został nagrany przez jednego z mężczyzn, których policjanci chcieli wylegitymować. Miał on zostać opryskany policyjnym gazem. Na nagraniu widać, jak w pewnym momencie funkcjonariusz wpada w szał, sięga do kabury po broń i celuje w mężczyznę. W dalszej części filmiku między funkcjonariuszem a jednym z mężczyzn dochodzi do bójki.

''... zgodnie z obowiązującym stanem prawnym''

Do sprawy w oświadczeniu odniosła się Komenda Powiatowa Policji w Kole. 

''W związku z incydentem zaistniałym w dniu 17 sierpnia 2017 roku przy ulicy Kolejowej w Kole informuję, że policjanci podjęli interwencję wobec grupy mężczyzn, w której jeden z nich spożywał alkohol w miejscu objętym zakazem. Podczas wykonywanych przez policjantów czynności, osoby nie podporządkowywały się poleceniom wydawanym na podstawie prawa, stawiały bierny opór oraz agresywnym zachowaniem usiłowały wpłynąć na postępowanie funkcjonariuszy, co miało na celu odstąpienie przez nich od wykonywanych czynności służbowych oraz oswobodzenie umieszczonej w pojeździe służbowym ujętej wcześniej osoby. W celu wyegzekwowania wymaganego prawem zachowania, policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz ręcznego miotacza chemicznych środków obezwładniających. Przez policjantów została zatrzymana jedna osoba, w toku podjętych dalszych działań, zatrzymano kolejne dwie'' - napisano. 

Zobacz także

Policja w Kole dodaje, że ''policjanci wykonywali swoje obowiązki zgodnie z obowiązującym stanem prawnym'', a ''każdy, kto poprzez niestosowanie się do wydawanych przez policjantów na podstawie prawa poleceń utrudnia wykonywanie czynności służbowych, musi liczyć się z tym, że zostaną wobec niego wyciągnięte zgodne z litera prawa konsekwencje''.

Fala komentarzy

Film opublikowany na Facebooku wywołał w internecie prawdziwą burzę komentarzy. Sprawę skomentował również Paweł Kukiz. ''Nie wiem, o co tam chodziło, więc oceniać nie będę, ale całe to zdarzenie świadczy o tym, że Państwo wciąż jest teoretyczne. Panie Zieliński... Przed wojną minister za PP odpowiedzialny to po takich akcjach - od Wrocławia zaczynając - w łeb by sobie strzelił. A nawet po wojnie partyjni koledzy z PZPR Piotrowicza odpowiedzialni za Milicję zmuszeni byliby do dymisji w trybie natychmiastowym. A Pan trwa. Na naszą zgubę. Prędzej czy później zapłacicie za to, co zrobiliście z Polską Policją. POPiSowa cenę” – napisał polityk.

RadioZET.pl/KPP Koło/DG