Zamknij

Wielkopolska. Wybuch gazu pozbawił rodzinę dachu nad głową

Redakcja
20.10.2018 20:23
Wielkopolska. Wybuch gazu w Głęboczku, rodzina bez dachu nad głową
fot. UM Murowana Goślina

We wsi Głęboczek (woj. wielkopolskie) doszło do wybuchu butli z gazem w domu jednorodzinnym. W pożarze nikt nie został ranny, ale budynek nie nadaje się już do zamieszkania. Lojalne władze zapowiadają pomoc pogorzelcom.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wybuchu i pożaru spowodowanego zapłonem gazu ulatniającego się z butli doszło w piątek późnym popołudniem w Głęboczku niedaleko Murowanej Gośliny (wielkopolskie).

W wyniku wybuchu, w domu zamieszkanym przez matkę i jej czterech synów, wypadły wszystkie okna, popękały stropy, a zniszczenia zaobserwowano także w drugiej części budynku; domu zamieszanym przez inną rodzinę.

Jak informowały służby, w wyniku zdarzenia nikomu z mieszkańców nic się nie stało.

Zobacz także

W sobotę Monika Paluszkiewicz z Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina poinformowała, że „rodzina poszkodowana w wybuchu gazu otrzymała mieszkanie zastępcze i już się do niego wprowadziła”.

- Niestety dom, w którym doszło do zdarzenia nie nadaje się do zamieszkania – dziś zapadła decyzja o konieczności rozbiórki – podkreśliła Paluszkiewicz.

Jak dodała, w poniedziałek ma się odbyć spotkanie z rodziną. Jeżeli zapadnie decyzja o odbudowie domu, wówczas urzędnicy mają pomóc m.in. w zbiórce pieniędzy na ten cel.

Zobacz także

- Spółka MG Sport i Nieruchomości, która zarządza mieniem komunalnym w Murowanej Goślinie zorganizowała dzisiejszą przeprowadzkę. Szefowa OPS Monika Szaj i pracownicy socjalni również dziś są na miejscu, aby uzyskać kolejne informacje na temat potrzeb rodziny i pomóc je zaspokoić – zaznaczyła Paluszkiewicz.

W akcję pomocy włączyli się także mieszkańcy wsi, którzy pomagali m.in. w pakowaniu ocalonego dobytku i przeprowadzce oraz porządkowali teren wokół domu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD