Zamknij

Wybuch kwasu w fabryce. Trwa akcja ratownicza

Redakcja
04.02.2019 14:46
Wybuch kwasu w fabryce. Trwa akcja ratownicza
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

W Odlewni Żeliwa w Śremie w Wielkopolsce doszło w poniedziałek do wybuchu substancji chemicznych. Na miejscu pracuje 11 zastępów straży pożarnej.

Do eksplozji doszło przed godziną 11. Wiadomo, że dwie osoby zostały ranne, a służby ewakuowały ponad 153 pracowników zakładu. Poszkodowani to dwaj mieszkańcy Śremu w wieku 26 i 51 lat.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, podczas mieszania żywicy z kwasem doszło do natychmiastowej reakcji chemicznej, co spowodowało gwałtowny wybuch cieczy. „W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzonych zostało dwóch pracowników, którzy byli obecni podczas mieszania tych substancji. Ci mężczyźni z obrażeniami ciała, przytomni, zostali przewiezieni do szpitala w Śremie” – mówi nadkom. Ewa Kasińska KPP w Śremie.

Okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane. Na miejscu nadal trwa akcja służb. „Nie stwierdziliśmy na miejscu zdarzenia pożaru. W tej chwili trwa ustalanie dokładnych okoliczności eksplozji” – mówi Tomasz Bartkowiak, oficer prasowy śremskiej komendy straży pożarnej.

Zobacz także

RadioZET.pl/Głos Wielkopolski/PAP/MK