Zamknij

Wypadek w Puszczykowie. Dramatyczne nagranie z monitoringu [WIDEO]

04.04.2019 17:52
Puszczykowo
fot. PAP

Do sieci trafiło nagranie z monitoringu, na którym zarejestrowano wypadek karetki w wielkopolskim Puszczykowie. W wyniku tego zdarzenia zginęły dwie osoby, a jedna nadal przebywa w szpitalu. 

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Puszczykowie niedaleko Poznania. W karetkę, która utknęła pomiędzy opuszczonymi rogatkami, uderzył pociąg InterCity relacji Gdynia – Katowice.

Zobacz także

Na miejscu zginęły dwie osoby. To 30-letni lekarz i 40-letni ratownik medyczny. Ciężko ranny kierowca z „wielonarządowymi urazami” trafił do szpitala w Puszczykowie. W czwartek poinformowano, że mężczyzna znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej, a jego stan określony został jako ciężki. Próba wybudzenia będzie miała miejsce za kilka dni.

Tymczasem do sieci trafiło już nagranie z monitoringu. Widać, jak dramatycznie wyglądał ten wypadek - ambulans, który utknął pomiędzy rogatkami, został dosłownie zmiażdżony przez pociąg:

Na profilu "Grupa Ratownictwa PCK Poznań" ogłoszono zbiórkę krwi dla przebywającego w szpitalu rannego. "Prosimy o mobilizacje całego środowiska ruchu krwiodawców. Polski Czerwony Krzyż jest jednym z głównych propagatorów honorowego krwiodawstwa, liczymy na Państwa pomoc i zaangażowanie.Krew można oddać zarówno w RCKiK Poznań na ul. Marcelińskiej w Poznaniu jak i w Oddziałach Terenowych. Dane poszkodowanego: Sebastian Stachowiak - Szpital w Puszczykowie" - napisano

RadioZET.pl/Facebook

C