Zamknij

Zadał matce siedem ciosów nożem. Był pod wpływem alkoholu

Redakcja
16.06.2018 14:57
Nóż
fot. Shutterstock

Zarzut zabójstwa usłyszał 19-latek, który tuż po północy z czwartku na piątek podczas awantury domowej zadał 58-–letniej matce siedem ciosów nożem. Kobieta zmarła. Do zdarzenia doszło w miejscowości Witaszyce w pow. jarocińskim.

- W toku przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Jarocinie mężczyzna opisał przebieg zdarzenia i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator będzie wnioskował do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Decyzja zapadnie w sobotę - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Syn zaatakował matkę nożem

Ze wstępnych ustaleń wynika - jak poinformował prokurator - że po powrocie 19-latka do domu między nim a matką doszło do awantury. - Awantura przerodziła się w przemoc fizyczną, a następnie syn zaatakował matkę nożem, zadając jej siedem ciosów - powiedział Meler.

Zobacz także

Mężczyznę na miejscu zdarzenia zatrzymali policjanci z Jarocina. O zdarzeniu zawiadomiło ich Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu.

- Gdy policjanci przyjechali na miejsce, w mieszkaniu zastali leżącą na podłodze kobietę i 19-latka, jak się okazało, jej syna. Kobieta zmarła na miejscu. 19-latek był nietrzeźwy, miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W chwili interwencji policji w mieszkaniu nie było innych domowników - powiedziała rzecznik jarocińskiej policji Agnieszka Zaworska.

Sprawca był pod wpływem alkoholu

19-latkowi grozi od 8 lat więzienia do dożywocia. Prokurator Maciej Meler dodał, że mężczyzna w czwartek od godzin południowych miał zachowywać się agresywnie.

- Znajdował się pod wpływem alkoholu i wszczynał awantury. Pierwsza próba interwencji policji została wstrzymana przez samą pokrzywdzoną, która oświadczyła, że nie życzy sobie interwencji funkcjonariuszy - powiedział prokurator.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET!

RadioZET.pl/PAP/MP