Zamknij

Wielkopolska. Kolejna ofiara dopalaczy. Dwie nastolatki w szpitalu

Redakcja
26.07.2018 12:27
Wielkopolska. Zatrucie dopalaczami, zmarł 24-latek
fot. Agencja SE/PIOTR MECIK/East News

24-letni mężczyzna zmarł w późnych godzinach wieczornych w środę w jednej z restauracji w Ostrowie Wielkopolskim. Jego dwie niepełnoletnie znajome trafiły w nocy do szpitala. Lekarz poinformował, że wszyscy zażyli dopalacze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Czynności były wykonywane na miejscu zdarzenia z udziałem prokuratora. Przesłuchano już świadków zdarzenia. Decyzją prokuratora zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone do sekcji.

Ponadto zostaną przeprowadzone badania fizykochemiczne. Na ich wyniki oczekuje się do czterech tygodni, tak więc o rzeczywistych przyczynach zgonu będzie wiadomo po tym okresie – poinformował Maciej Mele, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zobacz także

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór w jednej z ostrowskich restauracji. W jednym z pomieszczeń znaleziono ciało 24-latka. Pogotowie wezwał jego znajomy.

Jak poinformował szef Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim Adam Stangret, 24-latek mimo natychmiast podjętej reanimacji zmarł wskutek zatrzymania krążenia.

– W trakcie udzielania pomocy na miejscu jeden z jego znajomych zasugerował, że mężczyzna mógł zażywać substancje psychoaktywne – powiedział dr Stangret.

Zobacz także

Kilka godzin później do ostrowskiego szpitala trafiły dwie niespełna 18-letnie dziewczyny pracujące w tym samym lokalu, w którym wcześniej zmarł 24-latek. Potwierdziły lekarzom, że wspólnie ze zmarłym mężczyzną zażyły substancje psychoaktywne.

– Jedna z dziewcząt była w stanie ciężkim z zaburzeniem oddychania, druga w stanie dobrym. W przypadku tej pierwszej dziewczyny, gdyby pomoc nie nadeszła w odpowiedniej porze, to mogło się to również zakończyć tragicznie. W tej chwili ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – dodał Adam Stangret.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi ostrowska prokuratura.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD