Zamknij

65-latek podejrzany o molestowanie 4-latki. Trafił do aresztu na 3 miesiące, grozi mu 12 lat

Redakcja
31.07.2017 14:05
65-latek podejrzany o molestowanie 4-latki. Trafił do aresztu na 3 miesiące, grozi mu 12 lat
fot. Pixabay

Na trzy miesiące trafi do aresztu 65-letni mężczyzna, podejrzany o co najmniej dwukrotne molestowanie 4-letniej dziewczynki. Zdecydował tak w poniedziałek Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie (woj. wielkopolskie). Mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat więzienia.

- Prokurator Regionalny w Ostrzeszowie przedstawił zarzut 65-letniemu mieszkańcowi gm. Doruchów w powiecie ostrzeszowskim co najmniej dwukrotnego molestowania 4–letniej dziewczynki. Mężczyźnie zarzucono, że do molestowania 4-latki doszło co najmniej dwukrotnie w sierpniu 2016 roku i w lipcu 2017 roku - powiedział PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Prokurator regionalny wystąpił w poniedziałek do sądu w Ostrzeszowie z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 65-latka. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

O sprawie prokuraturę zawiadomili policjanci z Ostrzeszowa, kiedy informację w tej sprawie otrzymali od pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy społecznej w Doruchowie. - „Kiedy funkcjonariusze przyjechali do domu wskazanego mężczyzny, ten był pijany; miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu” -– powiedziała PAP rzecznik prasowy ostrzeszowskiej policji Ewa Jakubowska.

Radiozet.pl/pap/maal