Najbardziej bezczelny złodziej świata. Okradł własną matkę

Redakcja
01.08.2018 13:57
kajdanki
fot. Pixabay

29-latek z Piły (woj. wielkopolskie) okradł własną matkę; zabrał jej ponad 4 tys. zł i kartę do bankomatu. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

O sprawie poinformowała podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile. Jak tłumaczyła, pod koniec lipca do tamtejszej Komendy Powiatowej Policji zgłosiła się mieszkanka miasta i poinformowała funkcjonariuszy, że padła ofiarą przestępstwa.

Zobacz także

– Kobieta oświadczyła, że skradziono jej oszczędności w kwocie ponad 4 tys. złotych oraz kartę kredytową. Kobieta nie potrafiła dokładnie określić okoliczności, w jakich doszło do kradzieży, jednak nie wykluczyła, że mógł zrobić to jej syn – podała Kowalska.

Jak dodała, pilscy kryminalni natychmiast zajęli się sprawą, a po przeanalizowaniu zebranego materiału potwierdzili przypuszczenia pokrzywdzonej.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

– Policjanci ustalili, że kobiecie pieniądze ukradł jej syn; kryminalni na terenie Piły zatrzymali złodzieja. Trafił on prosto do policyjnego aresztu. Mężczyzna nie potrafił usprawiedliwić przyczyn swojego zachowania. Próbował na początku nawet tłumaczyć, że matka sama przekazała mu gotówkę, jednak teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem – podkreśliła.

29-latek był już wcześniej karany. Teraz za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/pap/maal