Zamknij

Pożar wysypiska w Pyszącej. Już szósty! Sprawę bada prokuratura [WIDEO]

Redakcja
12.01.2019 18:56
Pożar wysypiska w Pyszącej. Już szósty! Sprawę bada prokuratura [WIDEO]
fot. A.SLAZOK/REPORTER

Straż pożarna dogasza pożar wysypiska śmieci w miejscowości Pysząca pod Śremem, który wybuchł w nocy z piątku na sobotę. To już drugi pożar na tym wysypisku w tym tygodniu i szósty od początku ubiegłego roku. Sprawą zajęły się policja i prokuratura

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zgłoszenie o pożarze strażacy odebrali o 3:20 w nocy.

- Ogniem objęte było około 200 metrów kwadratowych. W tym momencie sytuacja już jest opanowana, ogień się nie rozprzestrzenia, czyli mamy pożar zlokalizowany. Na miejscu jest także ciężki sprzęt, więc po całkowitym ugaszeniu ognia, tak jak zawsze w takich przypadkach, ta hałda będzie rozgarniana i dogaszana – powiedział mł. asp. Tomasz Bartkowiak z Komendy Powiatowej PSP w Śremie.

W gaszeniu pożaru musieli pomóc strażacy spoza powiatu. Na miejscu pracowało 20 zastępów.

To już szósty pożar tego wysypiska od początku ubiegłego roku. Ostatni wybuchł w tym miejscu w środę, wówczas ogień objął około 24 m kw.

Zobacz także

Jak podaje stacja TVN24, przyczyną jednego z wcześniejszych pożarów było podpalenie. Niewykluczone, że również teraz ktoś celowo podłożył ogień na wysypisku. Sprawę pożarów wyjaśniają prokuratura i Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

RadioZET.pl/PAP/TVN24/JŚ