Zamknij

Dziecięca bielizna na drzwiach plebanii. Proboszcz: Pozdrawiam hejterka z mojej wsi

25.05.2019 18:24
cień księdza
fot. PIOTR TRACZ/REPORTER

W nocy z piątku na sobotę ktoś zawiesił dziecięcą bieliznę na drzwiach plebanii w Piłce w województwie wielkopolskim. Proboszcz parafii zapewnia, że nie będzie zgłaszał sprawy na policję, choć przy plebanii jest monitoring.

O tym, że na drzwiach plebanii rozwieszono dziecięcą bieliznę poinformował sam proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Piłce ks. Daniel Wachowiak. „Pozdrawiam hejterka z mojej wsi. Taki kawalarz z niego, który pod ukryciem nocy wywiesił dziecięcą bieliznę na drzwiach plebanii” - napisał na Twitterze.

W rozmowie z Radiem Poznań dodał, że „zapewne wielu łączy to wydarzenie z tym, o czym ostatnio mówimy w perspektywie tego, co dzieje się w polskim Kościele (…) A także w perspektywie zbliżającego się listu Episkopatu Polski" - a propos pedofilii wśród - jak podkreślił ks. Wacjowiak - "niektórych, nielicznych duchownych".

Zobacz także

Ksiądz zapewnił też lokalnych dziennikarzy, że nie ma zamiaru zgłaszać sprawy na policję. Jak tłumaczył, jest to „czyn nieszkodliwy”. Czy rozpoznał na nagraniu z monitoringu „hejterka ze swojej wsi”? Tego proboszcz nie powiedział. 

Jak później dodał w jednym z wpisów na Twitterze, "tacy często czekają na »pluszowe męczeństwo«. Najlepszy sposób to ignorancja" - zakończył.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP