Zamknij

85-latka jechała pod prąd na drodze ekspresowej. O mały włos od tragedii [WIDEO]

20.09.2021 13:30
85-latka jechała pod prąd ekspresówki
fot. screen Bandyta z kamerką Youtube.com

O mały włos nie doszło do koszmarnego wypadku na drodze ekspresowej S5 między węzłami Czempiń i Kościan (woj. wielkopolskie). 85-latka jechała pod prąd przez wiele kilometrów. Zeznała potem policjantom, że pomyliła wjazdy na ekspresówkę. Wkrótce odpowie przed sądem.

85-latka jechała pod prąd drogi ekspresowej S5 w Wielkopolsce, między węzłami Czempiń i Kościan. Do sytuacji doszło w niedzielę 19 września, po południu. Nagranie z miejsca groźnego zajścia zamieścił w sieci jeden z kierowców, któremu groziła "czołówka" z autem prowadzonym przez 85-latkę.

Policja została zaalarmowana o zdarzeniu przez kierowców. Okazało się, że 85-latka przejechała fordem focusem pod prąd około 20 kilometrów drogi, zanim zatrzymali ją policjanci. 

Wielkopolskie. Jechała pod prąd na S5. 85-latka pomyliła wjazdy [WIDEO]

Mieszkanka gminy Czempiń wyjaśniła im, że pomyliła wjazdy. Gdy zorientowała się, że źle jedzie, próbowała jak najszybciej dotrzeć do jakiegoś zjazdu. Z jej powodu, jadący prawidłowo kierowcy byli zmuszeni uciekać z lewego pasa drogi ekspresowej. Na nagraniu widzimy, jak jeden z nich unika zderzenia praktycznie w ostatniej chwili.

Oficer prasowy kościańskiej policji asp. Mariusz Wojciechowski powiedział PAP w poniedziałek, że o losie kobiety zdecyduje sąd. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 85-latka może zostać ukarana grzywną, może też otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów.

RadioZET.pl/PAP