Zamknij

Nauczyciel uprawiał seks z 14-latką. Tłumaczył, że się zakochał

Redakcja
19.02.2019 23:00
Nauczyciel uprawiał seks z 14-latką. Tłumaczył, że się zakochał
fot. Shutterstock

Na 3 lata więzienia za seks z uczennicą Sąd Rejonowy w Chodzieży w poniedziałek skazał nauczyciela z Wyrzyska Jacka O. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

O wyroku w tej sprawie poinformował „Głos Wielkopolski”. Jak podaje gazeta, Jacek O. przyznał się w sądzie do zarzutów i dobrowolnie poddał się karze. Mężczyzna wskutek postępowania dyscyplinarnego został wydalony z zawodu nauczyciela.

Nauczyciel uprawiał seks z 14-latką 

Skandal wyszedł na jaw w styczniu ubiegłego roku. Nauczyciel Jacek O. początkowo wypierał się, że uprawiał seks z 14-letnią uczennicą. Potem się jednak przyznał. Tłumaczył, że się zakochał i do niczego nie zmuszał dziewczyny młodszej o ponad 40 lat. Ona potwierdzała jego słowa, podkreślała, że nie było przemocy ze strony Jacka O. Bliższą znajomość nawiązali w momencie wspólnych wyjazdów z chórem z Wyrzyska. Dziewczyna zaczęła się zwierzać znacznie starszemu nauczycielowi ze swoich rozterek. 

Wyrokiem sądu za uprawianie seksu z uczennicą Jacek O. został skazany na 3 lata pozbawienia wolności. Mężczyzna został ponadto zobowiązany do zapłaty pokrzywdzonej 10 tys. zł nawiązki, a po wyjściu na wolność Jacek O. będzie miał 5-letni zakaz zbliżania się do nastolatki. Sąd orzekł ponadto, że mężczyzna przez 8 lat nie będzie mógł pracować jako nauczyciel. Jak podkreśla gazeta, zakaz będzie obowiązywał do momentu, gdy Jacek O. osiągnie wiek emerytalny.

Zobacz także

W poniedziałek w chodzieskim sądzie Jacek O. próbował wynegocjować dla siebie znacznie łagodniejszą karę. Początkowo zaproponował karę mieszaną. Polegać miałaby na krótkim, kilkumiesięcznym więzieniu, a później na wykonywaniu na wolności prac społecznych – dowiedział się nieoficjalnie „Głos Wielkopolski”. 

Na taką karę, jako zdecydowanie zbyt łagodną, nie zgadzała się prokuratura oraz pełnomocnik pokrzywdzonej. Wkrótce obie strony ustaliły karę więzienia oraz wspomniane środki karne. 

RadioZET.pl/Głos Wielkopolski/PAP/DG