Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Ojciec przejechał swoją 15-miesięczną córkę. Miał nie zauważyć dziecka

Redakcja
20.06.2018 20:29
Ojciec przejechał swoją 15-miesięczną córkę. Miał nie zauważyć dziecka
fot. Shutterstock

Prokuratura Rejonowa w Chodzieży prowadzi postępowanie w sprawie potrącenia 15-miesięcznej dziewczynki. W niedzielę ojciec dziecka, 44-letni Marcin B., cofając samochodem, nie zauważył córki. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala w Bydgoszczy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O wszczęciu postępowania w tej sprawie przez Prokuraturę Rejonową w Chodzieży poinformowała w środę rzeczniczka prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Magdalena Mazur-Prus. Jak powiedziała, do wypadku doszło w niedzielę w gminie Wyrzysk w Wielkopolsce.

Marcin B., wykonując manewr cofania samochodem osobowym z podwórza posesji, nie upewnił się, czy manewr ten może wykonać bezpiecznie i nie obserwował należycie przedpola jazdy, w wyniku czego potrącił znajdującą się za pojazdem piętnastomiesięczną córkę. Na skutek zdarzenia dziewczynka doznała obrażeń ciała powodujących chorobę realnie zagrażającą jej życiu.

Ojciec potrącił 15-miesięczną córkę 

Mazur-Prus podała, że prokurator prowadzący sprawę przedstawił ojcu dziewczynki, 44-letniemu Marcinowi B., zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zobacz także

– Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia, podkreślając dynamikę wydarzeń i niezamierzony sposób działania – podkreśliła Mazur-Prus. Prokurator w celu zapewnienia prawidłowego toku postępowania zastosował wobec Marcina B. dozór policji.

Podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile powiedziała PAP, że mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Dziewczynka w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala w Bydgoszczy.

RadioZET.pl/PAP/DG