Tragedia na torach. Nie żyje młoda osoba, ruch pociągów wstrzymany

01.10.2019 16:55
Tragedia na torach. Nie żyje młoda osoba, ruch pociągów wstrzymany
fot. MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Do dramatu doszło we wtorek, około godziny 15.00. Młoda kobieta została śmiertelnie potrącona przez pociąg niedaleko miejscowości Rosnówko (województwo Wielkopolskie). Ruch kolei na odcinku Poznań- Wolsztyn został wstrzymany. Na miejscu pracują śledczy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Około godziny 14.50 na szlaku pomiędzy Szreniawą a Poznaniem doszło do potrącenia osoby, która weszła na tory w miejscu do tego nieprzeznaczonym (…). Ta osoba poniosła śmierć na miejscu – poinformował Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK.

Zobacz także

Ruch wstrzymany, utrudnienia w kursach

Jak wyjaśnił z kolei Piotr Garstka z zespołu prasowego wielkopolskiej policji, w wypadku zginęła kobieta w wieku około 25 lat. Na miejscu pracują śledczy, którzy mają wyjaśnić przyczyny tragedii.

Zobacz także

- Ponieważ jest to linia jednotorowa, ruch na tej linii jest tymczasowo wstrzymany, dopóki wszystkie służby nie zakończą swoich działań. Koleje Wielkopolskie zorganizowały już autobusową komunikację zastępczą – powiedział Śledziński.

Zobacz także

Dodał, że w związku z wypadkiem największe opóźnienie, 67 minut, ma pociąg Kolei Wielkopolskich relacji Poznań - Grodzisk Wielkopolski.

 

RadioZET.pl/PAP