Zamknij

Wszedł do lokalu z bronią w ręku. Groził cudzoziemcom

Redakcja
13.02.2018 12:36
Policja
fot. PAP

Policja w Gnieźnie w woj. wielkopolskim wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek w centrum miasta, gdzie mężczyzna trzymający wiatrówkę wulgarnie zwymyślał Marokańczyków prowadzących lokal gastronomiczny.

Jak poinformowała we wtorek oficer prasowy policji w Gnieźnie asp. sztab. Anna Osińska, mężczyzna po wejściu do lokalu miał krzyczeć „Polska dla Polaków”. W wulgarny sposób miał też kazać Marokańczykom opuścić kraj. Właściciele uciekli na zaplecze. Udało im się zamknąć lokal z napastnikiem i jego kolegą w środku i powiadomić policję.

Zobacz także

Policja zatrzymała agresywnego 33-latka i towarzyszącego mu 37-latka. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Funkcjonariusze zabezpieczyli wiatrówkę.

Anna Osińska powiedziała, że na razie obaj mężczyźni trzeźwieją. Niewykluczone, że 33-latek jeszcze we wtorek usłyszy zarzuty.

Zobacz także

Może mu być postawiony zarzut znieważenia osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej, za co grozi trzy lata więzienia. Niewykluczone, że zostaną mu też postawione zarzuty kierowania gróźb karalnych.

RadioZET.pl/PAP/MP