Zamknij

Pijany traktorzysta uciekał przed policją. Okazało się, że ma...dożytowni zakaz prowadzenia pojazdów

Redakcja
06.06.2018 16:18
Traktor
fot. Wielkopolska Policja

37-letni traktorzysta, kiedy zauważył patrol policji, zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali go po pościgu po polu. Okazało się, że mężczyzna nie tylko był pijany, ale i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Batorówko w Wielkopolsce. Jak tłumaczył sierż. sztab. Maciej Forecki z KPP w Złotowie, kiedy 37-latek kierujący traktorem Ursus zobaczył patrol policji, zaczął uciekać.

- Mundurowi, używając sygnałów świetlnych, próbowali zatrzymać kierującego ciągnikiem. Niestety, okazało się, że siedzący za kierownicą nie ma zamiaru się zatrzymać. Mężczyzna wyminął oznakowany radiowóz i skręcił na pobliskie pole. Patrol ruszył za nim - opowiadał Forecki. Kiedy policjanci zatrzymali mężczyznę, okazało się, że uciekał, bo ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Człuchowie.

Zobacz także

- Co więcej 37-letni mieszkaniec gminy Debrzno znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył tym, że musiał pojechać po części do ciągnika, którym przecież nie wolno mu jeździć - dodał Forecki.

Traktorzysta trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem po pijanemu i niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu do pięciu lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/MP