Proboszcz powiesił kontrowersyjny baner. Wywołał oburzenie [FOTO]

Redakcja
13.05.2018 15:28
Proboszcz powiesił kontrowersyjny baner. Wywołał oburzenie [FOTO]
fot. PAP

"Przyjdź do kościoła - niedziela - zanim cię przyniosą" - baner z takim napisem pojawił się przy wjeździe do Sieroszewic w powiecie ostrowskim.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Boczną ścianę opuszczonego budynku gospodarczego w Sieroszewicach w powiecie ostrowskim niedaleko urzędu gminy od kilku dni zakrywa baner. Wjeżdżający do miasteczka widzą na zdjęciu - wielkości jednego na dwa metry - kościół i osoby niosące trumnę. Na tle obrazka widnieje napis: "Przyjdź do kościoła - niedziela - zanim cię przyniosą".

Autorem baneru jest proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Latowicach ks. Damian Hołoś. Do jego parafii należą też Sieroszewice. Duchowny powiedział PAP, że zdjęcia kościoła i pogrzebu zrobił samodzielnie. - A napis też sam wymyśliłem - poinformował.

net-18511171
fot. PAP

- W ten sposób, chcę przypomnieć ludziom, żeby do kościoła uczęszczali za życia, a nie wtedy, kiedy rodzina urządza pogrzeb - powiedział.

Ksiądz powiesił kontrowersyjny baner

Proboszcz Hołoś zapewnił, że nikomu nie odmówił kościelnej ceremonii pochówku, "ale zmarłego, który nie chodził do kościoła, nie wprowadzam osobiście, robi to za mnie rodzina" - wyjaśnił.

Baner nie spodobał się niektórym mieszkańcom Sieroszewic.

Zobacz także

- Jestem osobą wierzącą, ale nie na miejscu jest, żeby w taki sposób codziennie przypominać o naszej śmierci. Nic nie mogę zrobić, bo każdy ma prawo do wyrażania swoich pomysłów, nawet w taki dziwny sposób - skomentował dla PAP wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski.

Z kolei sołtys Sieroszewic Tadeusz Łapiński powiedział PAP, że "mieszkańcy mówią, iż kościół jest od tego, żeby się w nim modlić, a nie od tego, żeby w taki sposób przypominać nam o naszym losie" - powiedział.

RadioZET.pl/PAP/DG