Wielkopolska: Zderzenie 5 samochodów. Jedna osoba nie żyje

Redakcja
12.11.2017 17:57
Wielkopolska: Zderzenie 5 samochodów. Jedna osoba nie żyje
fot. East News

Jedna osoba zginęła na miejscu w wypadku do jakiego doszło ok. godz. 14.30 na 319 kilometrze DK 11 w okolicach Środy Wielkopolskiej. W zderzeniu brało udział łącznie 5 pojazdów. Utrudnienia na DK 11 mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Jak przekazała PAP w niedzielę asp. Edyta Kwietniewska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej, "ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący renault clio zderzył się z jadącym w tym samym kierunku, w kierunku Poznania, fordem fiesta, następnie przemieścił się na przeciwległy pas ruchu i tam zderzał się kolejno z jadącymi z naprzeciwka samochodami osobowymi" – powiedziała. W zdarzeniu brało udział łącznie 5 pojazdów.

Według Kwietniewskiej w wyniku tego zdarzenia kierowca renault clio poniósł śmierć na miejscu. - Pasażerka tego pojazdu, jak również kierowca innego pojazdu, który brał udział w zdarzeniu, zostali przewiezieni do szpitala – dodała.

Obecnie na miejscu zdarzenia prowadzone są czynności policji pod nadzorem prokuratury.

Droga Krajowa nr 11 w miejscu zdarzenia jest całkowicie nieprzejezdna. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. W miejscu wypadku policja wyznaczyła objazdy.

RadioZET.pl/PAP/DG