Zamknij

Zatrzasnęła kluczyki w aucie z niemowlęciem w środku. Na zewnątrz był upał

12.08.2020 13:11
niemowlę w aucie
fot. Shutterstock.com (zdj. ilustracyjne)

O krok o tragedii w Wolsztynie (woj. wielkopolskie). Kobieta, zamykając drzwi swojego auta, przypadkowo zatrzasnęła w nim kluczyki. W samochodzie znajdowała się jej dwumiesięczna córka, a na zewnątrz panował upał. Na szczęście, wszystko zakończyło się szczęśliwie.

W upalny poniedziałek policjanci z komendy w Wolsztynie otrzymali zgłoszenie o przypadkowym zatrzaśnięciu kluczyków w aucie zaparkowanym przy ul. Dąbrowskiego. W środku uwięzione zostało dwumiesięczne niemowlę.

Zobacz także

Kobieta zatrzasnęła kluczyki w aucie z niemowlęciem w środku

Sytuacja była poważna, ponieważ dzień był wyjątkowo upalny. "Z uwagi na wysoką temperaturę otoczenia i niebezpieczeństwo, jakie z tego powodu mogło zagrażać dziecku, na miejsce natychmiast skierowany został dzielnicowy" - tłumaczył asp. sztab. Wojciech Adamczyk.

Policjant podbiegł do zaparkowanego auta, przy którym znajdowała się wyraźnie zdenerwowana kobieta oraz kilka postronnych osób

– dodał.

Funkcjonariusz w rozmowie z matką dziecka ustalił, że kilka minut wcześniej przypadkowo zatrzasnęła ona drzwi samochodu z dwumiesięczną córeczką i kluczykami w środku.

Dziecko zachowywało się spokojnie i nie płakało. Stojąca przy samochodzie matka utrzymywała z nim kontakt wzrokowy. 

Policjant gotowy był do wybicia jednej z szyb, jednak to nie było konieczne. Z pomocą pospieszyli świadkowie zdarzenia. 

Przy pomocy kija, przez uchyloną szybę auta udało im się wydostać kluczyki, które natychmiast przekazali kobiecie

– podkreślił Adamczyk.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP