Zamknij

Tragiczny wypadek na DK11. Z rzeki wyłowiono ciało kierowcy

Redakcja
28.12.2017 15:14
Tragiczny wypadek na DK11. Z rzeki wyłowiono ciało kierowcy
fot. policja.pl

Ratownicy wydobyli z rzeki Gwda w Pile (Wielkopolskie) ciało kierowcy ciężarówki, która w czwartek na obwodnicy miasta przebiła barierę mostu i wpadła do wody. Na miejsce zdarzenia jedzie dźwig, który wyciągnie pojazd z rzeki.

Podkom. Żaneta Kowalska z pilskiej policji poinformowała w czwartek PAP, że kierowcą auta był 56-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Okoliczności jego śmierci ustalą biegli. Wypadek miał miejsce na obwodnicy miasta na drodze krajowej nr 11. Na razie nie wiadomo, dlaczego scania z naczepą nagle zjechała z trasy.

W miejscu zdarzenia pracę podjęły jednostki straży pożarnej z Piły, w tym grupa wodno-nurkowa.

Mł. bryg. Zbigniew Szukajło z pilskiej Państwowej Straży Pożarnej poinformował PAP, że po tym, jak ciężarówka przebiła barierę mostu, kabina z zakleszczonym wewnątrz kierowcą została całkowicie przykryta wodą. Strażacy podjęli próbę ratowania kierowcy. Do kabiny podawane było powietrze. Jednocześnie starano się uwolnić mężczyznę przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Dodał, że na miejsce zostały zadysponowane kolejne jednostki straży pożarnej a także dźwig, który ma wydobyć pojazd z rzeki.

Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się już normalnie. Funkcjonariusze zabezpieczają jednak odcinek, w którym auto przebiło barierę mostu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/DG