Zamknij

Zabili dziewięcioro szczeniąt. Wpadli przez...telefon hodowcy konopi

05.12.2019 22:30
Pies
fot. Pixabay

Do 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom gminy Czarnków (woj. wielkopolskie), którzy zabili ze szczególnym okrucieństwem dziewięcioro szczeniąt. Na trop podejrzanych policjanci wpadli przy okazji zatrzymania hodowcy konopi indyjskich, który nagrał moment zabicia zwierząt. 26-latkowi za nielegalną uprawę grozi kara do 3 lat.

Oficer prasowy policji w Czarnkowie asp. Karolina Górzna-Kustra poinformowała w czwartek, że funkcjonariusze zatrzymali w poniedziałek 26-latka, który odpowie za uprawę czterech krzaków konopi indyjskich. - W październiku czarnkowscy kryminalni znaleźli w kompleksie leśnym (...) w gminie Czarnków cztery krzaki konopi indyjskich. Nielegalne rośliny miały od 60 do 80 cm. W trakcie dokładnego sprawdzania miejsca, funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, które pozwoliły im wytypować właściciela krzewów – podała policjantka.

Zobacz także

Przypadkiem, dzięki zatrzymaniu hodowcy konopi, funkcjonariusze wpadli na ślad innego przestępstwa. - Kiedy policjanci przeglądali telefon 26-latka, natrafili na szokujący materiał filmowy, przedstawiający jak dwaj mężczyźni przy pomocy kołka, ogłuszają dziewięcioro szczeniąt i zakopują je na polu. Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili i zatrzymali oprawców – wyjaśniła Górzna-Kustra.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Zatrzymani za zabicie szczeniaków to mieszkańcy gminy Czarnków w wieku 46 i 47 lat. Według ustaleń policji zabili zwierzęta w czerwcu. Szczenięta należały do zatrzymanego 46-latka. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty za zabicie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi im do 5 lat więzienia.

Zobacz także

26-latek, który uprawiał konopie indyjskie, przyznał się do winy. W przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Grozi mu do 3 lat więzienia. Wobec wszystkich trzech podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

RadioZET.pl/PAP