Zamknij

Przejechał 49-latkę autem, ta nie przeżyła. "Odpalił silnik i ruszył z impetem"

13.05.2020 16:55
Przejechał 49-latkę autem, ta nie przeżyła. "Odpalił silnik i ruszył z impetem"

Sąd Rejonowy w Koninie tymczasowo aresztował 38-latka, który odpowie za zabójstwo 49-letniej mieszkanki gminy Kramsk (woj. wielkopolskie). Mężczyzna w czasie awantury przejechał po ofierze samochodem i uciekł z miejsca zdarzenia. Podejrzanemu grozi dożywocie.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Aleksandra Marańda przekazała, że 49-latka zginęła na terenie swojej posesji w trakcie piątkowej kłótni z Tomaszem Sz. Gdy ten wsiadł za kierownicę, kobieta miała oprzeć się na masce pojazdu. 

 Widząc ją, 38-latek odpalił silnik, z impetem ruszył i uderzył w 49-latkę. Przejechał po niej powodując obrażenia skutkujące śmiercią 

– powiedziała Marańda w rozmowie z lokalnym portalem przegladkoniniski.pl. 49-letnia kobieta nie przeżyła tego wypadku. Zmarła bowiem w wyniku obrażeń wielonarządowych po tym, jak przejechał po niej samochód.

Kramsk. Przejechał kobietę samochodem. 49-latka nie żyje

W piątek, po zatrzymaniu, podejrzany przyznał się do postawionego mu zarzutu zabójstwa, a w poniedziałek Sąd Rejonowy w Koninie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Tomasza Sz. na trzy miesiące. Oficer prasowy policji w Koninie mł. asp. Sebastian Wiśniewski przekazał, że po zdarzeniu 38-latek uciekł samochodem z miejsca tragedii.

Zobacz także

- Gdy dostaliśmy informację, że doszło do takiego zdarzenia, zaczęły się poszukiwania tego mężczyzny. Funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Koninie udało się go zatrzymać – powiedział w rozmowie z PAP. Tomaszowi Sz. za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/przegladkoninski.pl