Wielokilometrowe zatory na A1 w Nowej Wsi k. Torunia

18.08.2019 12:54
Wielokilometrowe zatory na A1 w Nowej Wsi k. Torunia
fot. Wojciech Stróżyk/ Reporter

Sześć kilometrów ma zator przed punktem poboru opłat w Nowej Wsi k. Torunia w autostradzie A1 w kierunku Łodzi. Dyżurny z bydgoskiego oddziału GDDKiA dodał, że korek jest także w stronę Gdańska, ale znacznie mniejszy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"To było do przewidzenia. Ludzie wracają znad morza po długim weekendzie. Korek jest bardzo duży - w tym momencie ma ponad 6 km. Czas oczekiwania na przejazd wynosi więcej niż 15 minut" - poinformował PAP dyżurny z GDDKiA.

Dodał, że operator podniesie przed godziną 13 szlabany, co powinno nieco poprawić sytuację, ale tylko na jakiś czas.

Zobacz także

"Korki będą tworzyły się przez cały dzień. Należy się tego spodziewać. Zator w kierunku Gdańska jest mniejszy - standardowy, jak w każdy weekend" - podkreślił dyżurny.

Zobacz także

Zatory przed bramkami na A1 w Nowej Wsi są skutkiem dużego natężenia ruchu. Powstają często w wakacyjne weekendy, a także w święta i inne dni wolne. Korki powstają, gdy podróżni jadą na wakacje albo krótki wypoczynek nad morze, a później gdy wracają do domów.

Północny odcinek A1 z Rusocina koło Gdańska do Nowej Wsi koło Torunia jest płatny, przejazd dalszą częścią trasy kierunku Łodzi jest darmowy.

RadioZET.pl/PAP