Oblał znajomego łatwopalnym płynem i podpalił. Poparzony mężczyzna konał w parku

19.06.2019 18:25
Oblał znajomego łatwopalnym płynem i podpalił. Poparzony mężczyzna konał w parku
fot. Policja Łódzka

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Wieluniu 52-letni mężczyzna, który po pijanemu oblał 63-latka łatwopalnym płynem i podpalił. Poszkodowany z rozległymi oparzeniami trafił do szpitala. 52-latkowi może grozić nawet dożywocie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podała w środę oficer prasowa wieluńskiej policji Katarzyna Grela, w poniedziałek ok. godz. 12.30 do służb wpłynęła informacja, że w jednym z parków miejskich jest poparzony mężczyzna, który najprawdopodobniej został podpalony.

Zobacz także

Na miejscu funkcjonariusze zastali mężczyznę z rozległymi oparzeniami ciała oraz przechodniów, którzy próbowali udzielić mu pomocy. Poszkodowany trafił do szpitala, natomiast policjanci ustalili, że związek z tą sprawą może mieć 52-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który wcześniej był z pokrzywdzonym w parku. 52-letni mężczyzna został wkrótce zatrzymany na ulicy przylegającej do miejsca zdarzenia; okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zobacz także

Po wytrzeźwieniu doprowadzony został do wieluńskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 63-latka. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, które zostaną zweryfikowane w śledztwie.

Prokuratura skierowała wniosek do sądu o tymczasowy areszt wobec podejrzanego. Za usiłowanie zabójstwa może mu grozić nawet dożywocie.

RadioZET.pl/PAP