Zamknij

Niecodzienne zdarzenie w polskim lesie. Kamera uchwyciła coś bardzo rzadkiego

24.08.2021 17:00
wilki
fot. Nadleśnictwo Kolbudy

Lasy Państwowe opublikowały w mediach społecznościowych niecodziennie nagranie z Nadleśnictwa Kolbudy (woj. pomorskie). "Grunt to zacząć tydzień mocnym filmem" - napisano w tytule nagrania. O jakie zdarzenie chodzi?

Do mediów społecznościowych trafiło niecodzienne nagranie z Nadleśnictwa Kolbudy (woj. pomorskie). "Grunt to zacząć tydzień mocnym filmem" - czytamy na Facebooku. "Niesamowite ujęcie" - piszą z kolei Lasy Państwowe.

Scena, którą udało się zarejestrować, to bez wątpienia rzadkość. Fotopułapka umieszczona w Nadleśnictwie Kolbudy uchwyciła moment polowania wilków na jelenie i to w ciągu dnia. Na materiale widzimy dokładnie, jak jedne zwierzęta w popłochu uciekają przez innymi.

Jak informuje Zosia Kwiatkowska z portalu "miedzygatunkowarodzina.pl, obecnie populację wilka w Polsce szacuje się na ok. 2000 osobników (oficjalne statystyki z roku 2018 podają 1500 osobników), choć jeszcze 10 lat wcześniej liczyła ona między 543–687 osobników. 

Wilk jest objęty ochroną ścisłą na terenie całego kraju, a polowanie na niego karane jest grzywną lub aresztem. Zdarza się wydanie zezwolenia na odstrzał uporczywie atakujących hodowlane zwierzęta osobników, ale zawsze dzieje się to na wniosek konserwatora przyrody.

RadioZET.pl/ Nadleśnictwo Kolbudy/ Zosia Kwiatkowska/miedzygatunkowarodzina.pl