Zamknij

Winnicki: PO i Nowoczesna są agenturą wpływu zachodniego liberalizmu

Redakcja
07.12.2017 12:40
Winnicki: PO i Nowoczesna są agenturą wpływu zachodniego liberalizmu
fot. PAP

PO i Nowoczesna są  "agenturą wpływu zachodniego liberalizmu"; PO popiera związki homoseksualne i "aborcyjne związki partnerskie", jesteście "lewacką jaczejką w Polsce - mówił w Sejmie Robert Winnicki (niezrz.). Pan jest hańbą dla tego Sejmu - odpowiedziała mu Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna).

Winnicki ocenił, że wystąpienie lidera PO Grzegorza Schetyny podczas debaty nad wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło było "wyjątkowo słabe", bo nie było w nim żadnej wizji, żadnej propozycji dla Polaków.

- Lepiej, żeby to Nowogrodzka z dwojga złego rządziła w Al. Ujazdowskich, niż żeby w Al. Ujazdowskich rządził Berlin, a tak było za waszych rządów. I dokładnie to chcecie przywrócić - powiedział Winnicki zwracając się do polityków PO.

- Jedynym, co macie do zaprezentowania Polakom, jest bycie agenturą wpływu zachodniego liberalizmu, nic więcej, to jest istota działalności PO i Nowoczesnej. Agentura wpływu zachodniego liberalizmu, która ma za zadanie traktować Polaków jako tubylców, których należy podbić, skolonizować w każdym aspekcie - politycznym, gospodarczym, kulturowym. Jesteście wasalami lewicy, międzynarodówki liberalnej - oświadczył Winnicki.

Dodał, że te ugrupowania mają "potężne wsparcie międzynarodowe". Podkreślił, że PO Jest partią "lewacką", bo popiera związki homoseksualne i "aborcyjne związki partnerskie".  - Jesteście lewacką jaczejką w Polsce - stwierdził Winnicki.

Jak dodał, Schetyna "perfidnie, obrzydliwie kłamał" mówiąc o tym, że hasła antysemickie, rasistowskie były niesione na czele Marszu Niepodległości. Wzywał lidera PO do rezygnacji z immunitetu, ponieważ stowarzyszanie Marsz Niepodległości chce go pozwać "za te kłamstwa". - Niech pan nie będzie tchórzem, wzywam do tego panie przewodniczący Schetyna - powiedział Winnicki

Wobec jego słów protestowali posłowie opozycji. Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus zaapelowała, żeby zwołać Konwent Seniorów i poprosić wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego, który prowadził obrady, żeby porozmawiał z Winnickim.

- Jestem Polką i patriotką (...) Polska jest również moja, nie pozwolę, aby pan tymi swoimi słowami obrażał miliony Polaków. W Polsce żyje bardzo dużo ludzi o różnych poglądach, należy się szacunek dla każdej osoby, niezależnie do tego, gdzie mieszka, skąd pochodzi, jakiej jest narodowości, czy jest osobą homoseksualną czy heteroseksualną - powiedziała Scheuring-Wielgus zwracając się do Winnickiego.

- Nie jest pan godny tego, aby być posłem Rzeczpospolitej Polskiej, to wstyd dla polskiego parlamentarzysty, parlamentaryzmu. Panie pośle Winnicki, to pan jest hańbą dla tego Sejmu, to pan popiera faszystów, to pan jest hańbą dla Polski - oświadczyła posłanka Nowoczesnej.

RadioZET.pl/pap/maal