Robert Biedroń stracił głos i rusza w Polskę. Na liście największe miasta

Redakcja
04.02.2019 12:15
Robert Biedroń
fot. PAP

Wiosna, nowa partia Roberta Biedronia, rusza w 30-dniową trasę po Polsce, podczas której liderzy ugrupowania odwiedzą 16 miast. „Udowodniliśmy wczoraj, że opowieść o Polsce uciekająca od wojny polsko-polskiej jest możliwa” – mówił w poniedziałek Biedroń.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę w Warszawie Robert Biedroń zainaugurował działalność swojej partii o nazwie Wiosna. Zapowiedział m.in. powołanie komisji sprawiedliwości i pojednania do rozliczenia tych, którzy łamali konstytucję, odpartyjnienie spółek skarbu państwa, likwidację Rady Mediów Narodowych, przygotowanie ustawy o jawności i zasadach wynagrodzeń w sektorze publicznym oraz wprowadzenie prawa do aborcji na żądanie do 12. tygodnia, a także zamknięcie kopalni węgla do 2035 roku. 

Wiosna, nowa partia Roberta Biedronia, rusza w Polskę 

Robert Biedroń poinformował w poniedziałek, że razem z liderami swojego ugrupowania rusza w 30-dniową trasę po Polsce, podczas której odwiedzą 16 miast.

– Straciłem głos, ale wierzę, mam nadzieję i ufam, że zyskałem głos milionów Polek i Polaków – oświadczył lider Wiosny. Dziękował też uczestnikom niedzielnej konwencji założycielskiej jego partii. „Udowodniliśmy wczoraj, że inna opowieść o Polsce, uciekająca od wojny polsko-polskiej jest możliwa” – oświadczył.

– To wszystko, o czym wczoraj opowiedzieliśmy podczas tego wielkiego wydarzenia, jednego z największych wydarzeń politycznych w ostatnich latach, o tym wszystkim będziemy rozmawiali od dzisiaj w całej Polsce – podkreślił Biedroń na poniedziałkowej konferencji prasowej przed wyjazdem do Łodzi.

Zobacz także

Według Biedronia uczestnicy spotkań regionalnych będą mogli poznać postulaty programowe nowego ugrupowania, jego wizję Polski w Europie i świecie, a także propozycje dotyczące obronności państwa, podatków, polityki socjalnej czy ekonomicznej.

Pierwsza konwencja regionalna odbędzie się w poniedziałek w Łodzi. Na liście miast, które odwiedzi Wiosna, są także m.in.: Zielona Góra, Szczecin, Wrocław, Kraków, Katowice, Rzeszów, Białystok.

RadioZET.pl/PAP/DG