''Wiosna'' to nazwa partii Roberta Biedronia. ''Wniesiemy świeżość do polskiej polityki''

Redakcja
03.02.2019 15:26
''Wiosna'' to nazwa partii Roberta Biedronia. ''Wniesiemy świeżość do polskiej polityki''
fot. Piotr Molecki/East News

Wiosna - to nazwa nowej partii Roberta Biedronia, której działalność zainaugurował w niedzielę na warszawskim Torwarze. - Wniesiemy świeżość do polskiej polityki, stwórzmy siłę polityczną, która zmieni oblicze tego kraju - mówił Biedroń podczas niedzielnej konwencji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak się nazywa partia Roberta Biedronia? To pytanie nurtowało wszystkich obserwatorów polskiej sceny politycznej. We wrześniu Robert Biedroń ogłosił, że powołuje swoją własną partię, jednak jej nazwa pozostawał tajemnicą.

W niedzielę na warszawskim Torwarze, Robert Biedroń ujawnił nazwę nowego politycznego tworu. ''Wiosna'' - tak brzmi nazwa partii byłego prezydenta Słupska

''Wiosna'' - nowa partia Roberta Biedronia 

- W Polce zbyt długo trwa już mroźna zima, teraz po kilku latach musi nareszcie się naprawdę skończyć - mówił Biedroń.

- To my tę wiosnę zrobimy. To my jesteśmy świeżością, to my jesteśmy tą wiosną, to my wniesiemy świeżość do polskiej polityki. Zapraszam was dzisiaj: stwórzmy siłą polityczną, która zmieni oblicze tego kraju, która wprowadzi świeże powietrze do tej zatęchłej polityki - mówił Biedroń.

- To jest ta siła, to jest właśnie ta zmiana, zmieni oblicze tego kraju, razem je zmienimy, bo w Polsce trzeba rozkwitu, bo wiosną robi się porządki, wymiata się kurz z najciemniejszych zakamarków. Bo - uwaga - wiosna nikogo nie wyklucza, wiosną każdemu może być lepiej - dodał. 

RadioZET.pl/DG