Zamknij

Beata Szydło rozmawiała z Witoldem Waszczykowskim. Dymisji nie będzie

Redakcja
24.04.2017 21:22
Beata Szydło rozmawiała z Witoldem Waszczykowskim. Dymisji nie będzie
fot. East News

Minister Witold Waszczykowski jest ministrem spraw zagranicznych i nie ma powodów do tego typu spekulacji - stwierdziła premier Beata Szydło w wywiadzie dla portalu "wPolityce.pl", pytana o doniesienia medialne na temat planów dymisji szefa MSZ. Sam Waszczykowski powiedział w TVP, że nie ma planu jego odejścia z rządu i objęcia funkcji ambasadora przy ONZ - Zdecydowanie zaprzeczam, nie ma takiego planu - stwierdził.

O planowanej dymisji Waszczykowskiego z urzędu szefa dyplomacji napisała w poniedziałek, powołując się na źródła rządowe, "Rzeczpospolita". Według doniesień gazety odejście ministra miałoby nastąpić jeszcze przed tegorocznymi wakacjami, a Waszczykowski miałby objąć stanowisko ambasadora przy ONZ po tym, jak Polska uzyska w 2018 r. niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

- Nigdzie się nie pakuję, miałem dzisiaj dłuższą rozmowę z panią premier po jej powrocie z Niemiec, ustalaliśmy plan pracy na następne tygodnie, omawialiśmy istotne wyjazdy, misje zagraniczne, nic nie słyszałem o żadnej rekonstrukcji, a tym bardziej o moim wyjeździe, i to jeszcze do Nowego Jorku - powiedział Waszczykowski.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Beata Szydło pytana w opublikowanej w poniedziałek rozmowie z "wPolityce" o doniesienia "Rzeczpospolitej" stwierdziła, że zaczyna podejrzewać, że "komuś naprawdę zależy na tym, żeby uderzać teraz w polski rząd". Jak dodała, o zewnętrznych ingerencjach w proces wyborczy w różnych krajach rozmawiała w niedzielę z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Zobacz także

- Mam wrażenie, że w tej chwili w Polsce uaktywniły się siły, które chcą rozbić polski rząd. Więcej, chcą rozbić środowisko, które rządzi. Mieliśmy ataki na ministra Macierewicza, teraz atak na ministra Waszczykowskiego. I to w momencie, gdy zbliża się głosowanie w ONZ, które zdecyduje o przyznaniu nam statusu niestałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ - oceniła premier.

- W tym momencie mamy powtarzanie sugestii o dymisji. Trudno się pełni funkcję, gdy jest się stale atakowanym - dodała szefowa rządu.

RadioZET.pl/PAP/DG