Zamknij

Koszmarny wypadek 12-latka na stoku koło Zakopanego. "Przebił ogrodzenie"

10.02.2022 09:23

Na stoku w Witowie nieopodal Zakopanego doszło do groźnego wypadku. 12-latek wypadł z trasy i przebił ogrodzenie. Chłopak z urazem miednicy trafił do szpitala.

Policja na stoku
fot. ARTUR BARBAROWSKI/East News

Do wypadku na stoku narciarskim w turystycznej miejscowości Witów na Podhalu doszło we wtorek. Jak relacjonuje zakopiańska "Gazeta Wyborcza", narciarze zobaczyli pędzącego z góry stoku 12-latka. Chłopak nie zdołał wyhamować i przebił ogrodzenie.

Ferie zimowe. Groźny wypadek 12-latka na stoku w Witowie

– Wyprzedził o kilkaset metrów swoich rodziców. Przebił się przez dwie siatki zabezpieczające stok oraz drewniany płotek odgradzający teren narciarski – powiedział w rozmowie z "GW" asp. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji. 12-latek został przetransportowany do szpitala. Z nieoficjalnych informacji "Wyborczej" wynika, że młody narciarz odniósł poważne obrażenia. "W wyniku upadku na betonowe schody doznał złamania miednicy" – czytamy. 

Obecnie ferie zimowe trwają w czterech województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. Jako ostatni w tym roku – od 12 do 27 lutego – na zimowy wypoczynek wybiorą się uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza