Zamknij

Witowice. Tragiczny wypadek na drodze nr 75, nie żyje młody ksiądz

03.12.2019 17:13
Witowice. Tragiczny wypadek na drodze nr 75, nie żyje młody ksiądz
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Do czołowego zderzenia auta osobowego z tirem doszło w poniedziałek około godziny 16.00, na drodze numer 75 w Witowicach. Za kierownicą samochodu osobowego siedział 29-letni ksiądz. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Ducha Świętego w Żabnie powiadomiła w Internecie, że 29-letnia ofiara poniedziałkowego wypadku na drodze krajowej numer 75 w Witowicach Dolnych to ksiądz Piotr Pławecki, który pełnił posługę w 2018 r. diakońską w tamtejszym kościele.

Zobacz także

Parafia opublikowała wpis

"Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu wczorajszym w wypadku samochodowym zginął ks. Piotr Pławecki. W 2018 roku pełnił On posługę diakońską w naszej parafii w ramach praktyk duszpasterskich. Prosimy o modlitwę w intencji śp. ks. Piotra" – czytamy we wtorkowym komunikacie parafii w Żabnie w diecezji tarnowskiej.

Zobacz także

Do tragicznego wypadku na drodze nr 75 doszło w poniedziałek po godzinie 16.00. Według ustaleń policji, kierujący skodą 29-letni ksiądz zjechał na przeciwległy pas drogi i czołowo zderzył się z tirem. W wypadku brał też udział inny samochód osobowy, którego kierowca trafił do szpitala. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Przez kilka godzin droga była zablokowana.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP