LOT walczy o zniesienie wiz do USA dla Polaków. Mocny zwrot w sprawie

Redakcja
12.03.2018 07:41
LOT walczy o zniesienie wiz do USA dla Polaków. Mocny zwrot w sprawie
fot. Lotnisko Chopina

Pomimo kolejnych obietnic ze strony USA i zapewnień ze strony polskich polityków w sprawie wiz do USA nic się nie zmienia. Okazuje się, że o zniesienie wiz walczą również polskie linie lotnicze LOT.

Polaków od zniesienia wiz do USA dzieli jedno istotne kryterium. Odsetek odmów w procesie wizowym musiałby spaść do 3 proc. Obecnie wynosi on 5,9 proc. Aby w końcu do tego doprowadzić, LOT we współpracy z innymi firmami rozpoczął kampanię tłumaczącą, jak skutecznie starać się o amerykańską wizę. Do akcji włączyła się także Polska Izba Turystyki zrzeszająca kilkaset najważniejszych firm w branży oraz posiadająca tysiące placówek handlowych w kraju.

Zagłosuj

Uważasz, ze Amerykanie zniosą wizy dla Polaków?

Liczba głosów:

— Korzyści gospodarcze płynące ze zniesienia procedur wizowych dla Polaków są bezsprzeczne. Oprócz zwiększenia przychodów dla gospodarki taki ruch zaowocowałby również znacznym wzrostem obrotów polskich biur turystyki wyjazdowej specjalizujących się w rynku amerykańskim — powiedział w rozmowie z Gazeta.pl Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki.

Koalicja chce zachęcić Polaków, aby rzetelnie występowali o wizy. Każdy niewłaściwie wypełniony wniosek oznacza odrzucenie, a to przekłada się na wyższy odsetek.

Zobacz także

— W każdym wniosku niezbędne jest przedstawienie konkretnych i wiarygodnych planów podróży do USA. Odmowy udzielane są, jeśli podczas rozmowy pojawi się wątpliwość, że aplikujący zamierza wykorzystać wizy w innym celu niż deklarowany. Szans na wjazd nie mają też osoby z przeszłością kryminalną albo zarejestrowane wcześniej z powodu naruszenia przepisów wizowych — wyjaśnia Gazeta.pl.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/maal

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku