Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wjechał prosto w pieszą. To wideo jest przerażające

17.04.2018 12:08
xxx wiadomosci

Kierowca w Zielonej Górze potrącił pieszą przechodzącą przez jezdnię. Nie zahamował przed przejściem i kompletnie zignorował hamujące obok auto. Wstrząsającą sytuację uwieczniła kamera monitoringu.

— W ostatnim okresie na drogach powiatu zielonogórskiego policja odnotowała kilka potrąceń pieszych i rowerzystów. Mimo wielokrotnych apeli, surowych kar, ryzyka zatrzymania prawa jazdy, a nawet odpowiedzialności karnej, kierowcy wciąż nie pamiętają o konieczności zwolnienia w okolicach przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów — podała zielonogórska policja.

Zagłosuj

Jak oceniasz poziom bezpieczeństwa na polskich drogach?

Do takiego zdarzenia doszło na ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze. Kiedy na przejście dla pieszych weszła kobieta, jadący prawym pasem samochód prawidłowo zatrzymał się i ją przepuścił. Zupełnie inaczej postąpił kierowca z lewego pasa, który zlekceważył zarówno pieszą, jak i drugie auto, i uderzył w kobietę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

— Kierujący skodą 47-letni mieszkaniec Poznania powiedział policjantom, że zauważył na pasie obok samochód zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych. Niestety „nie zdążył” zahamować i uderzył w kobietę znajdującą się na pasach. Poszkodowana to 47-letnia mieszkanka gminy Świdnica. Na szczęście nie została poważnie ranna, doznała ogólnych potłuczeń i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja — poinformowali policjanci.

zet2

Funkcjonariusze stwierdzili, że sam mandat to zbyt mało w tej sytuacji. Kierowcy odebrano prawo jazdy i skierowano wniosek o ukaranie go do Sądu Rejonowego.

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń